Σεμινάρια Dance Days Chania 2019

Το 9ο Dance Days Chania καλωσορίζει την άνοιξη και με χαρά ανακοινώνει τα σεμινάρια της φετινής διοργάνωσής του.
Το πρόγραμμα μας περιλαμβάνει σεμινάρια τεχνικής, ρεπερτορίου, σύνθεσης, αυτοσχεδιασμού για επαγγελματίες και ερασιτέχνες χορευτές αλλά και για όλη την οικογένεια και ανθρώπους διαφορετικών γνωστικών και δημιουργικών ενδιαφερόντων. Σεμινάριο από την Hofesh Shechter company, σεμινάριο Gaga, “Bending reality” με την F. Demestri & S. Lefeuvre, «Σώμα &Αστικό Τοπίο», αυτοσχεδιασμός με τον Horacio Macuacua, σεμινάριο Video dance, τσίρκο για γονείς και παιδιά, είναι μερικά μεταξύ άλλων, τα οποία θα υλοποιηθούν από την 9η διοργάνωση μας, προσφέροντας ευκαιρίες για ολιστική προσέγγιση στην εκπαίδευση γύρω από τον σύγχρονο χορό, την έρευνα και τη δημιουργία. Έμπειροι δημιουργοί και δάσκαλοι αλλά και νέοι χορογράφοι- χορευτές, δίνουν και ανανεώνουν το χορευτικό τους ραντεβού στα Χανιά φέτος τον Ιούλιο.

Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας http://dancedays.gr/2019/ για το αναλυτικό πρόγραμμα και πληροφορίες.
Για αιτήσεις συμμετοχής στείλτε email στο dd.ch.workshops@gmail.com.
Σας προσκαλούμε να χορέψουμε, να απολαύσουμε, να μοιραστούμε και να συν- δημιουργήσουμε 15 – 28 Ιουλίου στα Χανιά!
* Early bird εγγραφές 09.03 – 05.04 >> 10% έκπτωση
* Ισχύουν επιπλέον ποσοστά έκπτωσης

– 15.07 – 19.07 F. Demestri & S. Lefeuvre [PeepingTom & LesBalletsC] “Bending reality”
– 15.07 – 17.07 Γιάννης Καρούνης “PERFORMANCE_LAB WORKSHOP – DECISIONS”
– 15.07 – 18.07 Horacio Macuacua “Improvisation workshop”
– 15.07 – 17.07 Μαρκέλλα Μανωλιάδη “Natural flow of movement”
– 16.07 – 18.07 W. Reynolds & A. Guerin “Yeknom- The acrobat in flux”
– 19.07 – 21.07 Jorge Crecis “Towards Vivencia”
– 19.07 – 22.07 Α. Μίκου, Κ. Μπούσμπουρα, Μ. Παναγιωτάρα “Σώμα &Αστικό τοπίο: Χορό-χωρικές δραματουργίες”
– 19.07 – 21.07 Μαριάνθη Μότα “Τσίρκο για παιδιά”
– 19.07 – 21.07 P. Hastewell &Α. Αναστασιάδης “Physical stories”
– 20.07 – 21.07 Χρυσάνθη Μπαδέκα “BEYOND BOUNDARIES: VIDEODANCE – A NEW HYBRID ART FORM”
– 20.07 – 21.07 Μαριάνθη Μότα “Τσίρκο για γονείς και παιδιά”
– 20.07 – 22.07 Γεωργία Μήκου “Ο πλανήτης της τροφής”
– 20.07 – 22.07 Katherina Vasiliades “How to communicate your art”
– 22.07 – 26.07 Marija Slavec “Gaga workshop”
– 23.07 – 25.07 Luke Jessop/Ion Tribe “Riding the curve”
– 23.07 – 25.07 Nimrod Freed/Tami dance co. “PeepDance- the body is the last place for freedom”
– 24.07 – 26.07 Marco di Nardo “Floating movements”
– 24.07 – 28.07 Hofesh Shechter Company “Technique & Grand Finale Repertory”
– 26.07 – 28.07 Πέρσα Σταματοπούλου “Απόδραση – Σώμα και περιβάλλον”

Workshops Dance Days Chania 2019

We are welcoming Spring and we are glad to announce the 9th Dance Days Chania workshops.
The program includes technique workshops, repertory, composition, improvisation, for professional and amateur dancers, family workshops and classes for those of you with different creative backgrounds and interests. Hofesh Shechter Company workshop, Gaga workshop, “Bending Reality” with F.Demestri & S.Lefeuvre, “Body & Urban Landscape”, improvisation with Horacio Macuacua, Video dance workshop, circus for parents and kids, are some of the workshops of the 9th edition of Dance Days Chania festival. An educational program offering the opportunity for a holistic experience of contemporary dance, research and creation. Experienced artists and teachers along with young and new choreographers- dancers appoint their creative and dancing meeting this July in Chania.

Visit our website http://dancedays.gr/2016/workshops-2019/ for the detailed schedule and more information.
For registrations email to dd.ch.workshops@gmail.com.
We are inviting you to dance, enjoy, share and co-create 15 – 28 of July in Chania!

* Early bird registrations 09.03 – 05.04 >> 10% discount
* Discount packages available

– 15.07 – 19.07 F. Demestri & S. Lefeuvre [PeepingTom & LesBalletsC] “Bending reality”
– 15.07 – 17.07 Ioannis Karounis “PERFORMANCE_LAB WORKSHOP – DECISIONS”
– 15.07 – 18.07 Horacio Macuacua “Improvisation workshop”
– 15.07 – 17.07 Markella Manoliadi “Natural flow of movement”
– 16.07 – 18.07 W. Reynolds & A. Guerin “Yeknom- The acrobat in flux”
– 19.07 – 21.07 Jorge Crecis “Towards Vivencia”
– 19.07 – 22.07 A. Mikou, K. Bousmpoura, B. Panagiotara “Body & Urban Landscape: Choreo-Spatial dramaturgies”
– 19.07 – 21.07 Marianthi Mota “Circus for kids”
– 19.07 – 21.07 P. Hastewell & A. Anastasiades “Physical stories”
– 20.07 – 21.07 Chrysanthi Badeka “BEYOND BOUNDARIES: VIDEODANCE – A NEW HYBRID ART FORM”
– 20.07 – 21.07 Marianthi Mota “Family circus”
– 20.07 – 22.07 Georgia Mikou “Planet food”
– 20.07 – 22.07 Katherina Vasiliades “How to communicate your art”
– 22.07 – 26.07 Marija Slavec “Gaga workshop”
– 23.07 – 25.07 Luke Jessop/Ion Tribe “Riding the curve”
– 23.07 – 25.07 Nimrod Freed/Tami dance co. “PeepDance- the body is the last place for freedom”
– 24.07 – 26.07 Marco di Nardo “Floating movements”
– 24.07 – 28.07 Hofesh Shechter Company “Technique & Grand Finale Repertory”
– 26.07 – 28.07 Persa Stamatopoulou “Escape- Body and environment”

Home


https://www.facebook.com/DanceDaysChania/
https://vimeo.com/user45591430
https://www.instagram.com/dancedayschania/